Ülke değiştir | İletişim | Site Haritası
Spainbusiness

İspanyol ortak mı arıyorsunuz?

Foods Wines from Spain
Study in Spain

Türk resmi makamları ve işadamları İspanyol Modelini örnek alıyorlar

Tarih: 21/12/2009

Turistik kalkınma modelini yakından tanıyabilmek için bir grup Türk yetkili ve işadamı Granada’yı (İspanya) ziyaret etti. Ziyaret; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın işbirliğinde bulunduğu Birleşmiş Milletler Örgütünün bir programı çerçevesinde gerçekleşti. Ziyaretin Anadolu’nun Kars şehrinin turistik kalkınmasında İspanyol politikalarının uygulanması üzerinde yoğunlaştı.

 

Türk heyeti İspanya’da bulunduğu süre zarfında İber yarımadasının güneyinde bulunan Granada’da turizm sektöründe faaliyet gösteren kamu ve özel ajansların kullandığı sistemi ve kurumlar arasındaki işbirliğini yerinde gözlemledi. Heyet; ziyareti sırasında, Sierra Nevada kayak merkezini, Kongre Sarayını, El-Hamra Sarayını, Şehir Banyolarını, Lanjaron Su Müzesini ve Barranco de Poqueira Müzesini ziyaret etti.

 

Efe Ajansından alınan bilgiye göre düzenlenen basın toplantısında Kars Vali Yardımcısı Murat Demirci İspanya’nın tahmin edilenden çok daha fazla turistik değere sahip olduğunun altını çizdi ve Kars yöresinin Granada ile benzer turistik öğeler taşıdığını belirtti.

Ankara’da bulunan Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı temsilcisi Neşe Çakır Turizmin idaresi konusunda Granada’nın çok iyi bir örnek olduğunu ve bu özelliği ile Türkiye’nin bu konudaki eksiklerini tamamlayabilmesine katkıda bulunacağını bildirdi.
kayıtlar
Yasal uyarı  |  Gizlilik Politikası