Ülke değiştir | İletişim | Site Haritası
Spainbusiness

İspanyol ortak mı arıyorsunuz?

İspanya, hayat için teknoloji
Study in Spain
Hizmetler
Hizmetler
1. Teşkilat şeması 2. Hizmetler 3. Bize ulaşın

Hizmetler

İspanya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ofisleri, İspanyol idari makamlarının dünya ülkeleri ile ekonomik ve ticari ilişkilerinde destek olan kurumlardır.

 

Ekonomi ve Ticaret Ofislerinin yönetimi, kaynakları, oluşumu ve görev alanları doğrudan İspanya Endüstri, Turizm ve Ticaret Bakanlığı Devlet Sekreterliğine bağlıdır. Bu idari yapı içinde, yurt dışında bulunan Ticaret Ofislerinin ekonomik-finansal ve teknik idaresi Ticaret ve Yatırım Genel Müdürlüğünün sorumluluğunda iken, bu ofislerin yurt dışı faaliyetlerinde ICEX-España Exportación e Inversiones'in benzer merkezi ve idari rolü vardır.

 

Tüm dünyada yaygın bir ağa sahip İspanya Ekonomi ve Ticaret Ofisleri’nin 2 tanesi Türkiye’de bulunmaktadır. Ankara ve İstanbul’da bulunan İspanya Ekonomi ve Ticaret Ofislerinin başlıca çalışma alanları şunlardır:

 

- Türkiye’deki İdari ve Resmi Kurumlar ile ekonomik ve ticari ilişkileri sürdürmek.

- Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile imzalanmış olan mali programların ve bu programlar dahilindeki projelerin yönetimi.

- Pazar araştırması ve Türk pazarındaki genel hatlarıyla sektörel planların oluşturulması, değerlendirilmesi ve koordinasyonu.

- Türkiye’de özel tanıtım etkinliklerinin organizasyonu ve özellikle, sergi ve fuar katılımı, ticari heyetler, pazar araştırması için işadamları seyahatleri, reklam kampanyaları ve diğer tanıtım faaliyetleri gibi ICEX tarafından düzenlenen tanıtım etkinliklerinin organizasyonu.

- Bilgi akışını sağlayarak Türkiye’deki iş imkanları hakkında İspanyol ekonomi operatörlerine yardımcı ve destek olmak. Pazar araştırması, sektörel rapor, uluslar arası ihaleler hakkında bilgileri temin ederek İspanyol firma ve derneklerin ülkedeki faaliyetlerinde anahtar rol oynayacak verilerin oluşturulması.

- Her iki ülke işadamlarının bir araya getirilmesi ve yatırım forumları gibi faaliyetlerin düzenlenmesi ve geliştirilmesinin yanı sıra, ikili işbirliği komiteleri, Ticaret Odaları toplantıları, vb. etkinliklerin düzenlenmesi.

- İspanyol şirketlere faydalı olabilecek; yerel iş fırsatları, şirketler, sektörel dernekler ve diğer ekonomik ve ticari kurumlar hakkında bilgiler vermek.

- İspanya’da yatırım ile ilgilenen yerel yatırımcıların ve Türkiye’de yatırım yapmak isteyen olası İspanyol yatırımcıların yönlendirilmesi.

 

Özellikle İspanya’nın da üyesi olduğu ekonomik ve ticari çok uluslu kurumlar tarafından finanse edilenler başta olmak üzere, çok uluslu proje bilgilerinin toplanması ve bunların takibinin yanı sıra bu makamlar nezdinde İspanyol şirketlerin yürüteceği işlemlerin desteklenmesi.
kayıtlar
Yasal uyarı  |  Gizlilik Politikası